VOICEmission


profesjonalne studio doskonalenia i terapii głosu Alicji Ruczko


logo

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Zajęcia indywidualne zaczynają się od rozmowy dotyczącej głosu: ewentualnych problemów z nim lub pożądanego kierunku jego rozwoju.

Zajęcia indywidualne mogą dotyczyć różnych aspektów pracy z głosem np. emisji głosu w śpiewie, mowie, wokalistyki, wystąpień publicznych czy komunikacji, mogą również być przygotowaniem do konkretnego występu czy egzaminu.

Rodzaj i intensywność ćwiczeń dopasowany jest do indywidualnych potrzeb i predyspozycji osoby oraz wspólnie ustalonych celów.

Zajęcia indywidualne prowadzone są w systemie godzinnego spotkania ze wspólnie ustaloną częstotliwością, najczęściej raz w tygodniu.


Pierwsze zajęcia
Nie musisz mieć żadnych specjalnych umiejętności żeby zacząć. Nie musisz nawet dokładnie wiedzieć, po co chcesz się zająć swoim głosem.
Może nadmiernie męczysz się podczas długiego mówienia i głos odmawia ci posłuszeństwa?
Może czujesz, że nie korzystasz w pełni ze swojego głosu podczas śpiewania lub w ogóle wstydzisz się śpiewać?
A może masz jasno określony cel, który chcesz osiągnąć?

Każda praca indywidualna jest inna. To twórczy proces dochodzenia do swojego głosu, odkrywania go i wzmacniania. Celem jest powrót do tego, co mamy pierwotne — naturalnej spontaniczności i swobody wyrażania się pełnym głosem.


Zajęcia indywidualne — wokalistyka
Jest to praca mocno zindywidualizowana, zależna od osoby i jej potrzeb.
Możliwa jest praca od podstaw, pierwsze próby i poszukiwanie swojego brzmienia, charakteru głosu, po rozwijanie i poszerzanie swoich umiejętności, m.in. w dziedzinie stylów, wyrazistości czy improwizacji.